Volkswagen ID.7 la combi eléctrica, podría llegar en el 2022

Volkswagen dio a conocer que su modelo eléctrico ID.7, anteriormente llamado ID. Buzz, podría llegar en el 2022.

El ID.7 se basará en un inicio a el transporte de pasajeros, no será un modelo comercial, al menos en un inicio. Su llegada, de acuerdo a un comunicado de la alemana Volkswagen se prevé a finales del 2022 o principios del 2023.

El diseño será tal cual se ha presentado en los Auto Shows, VW dio a conocer que ya no realizarán cambios sobre el diseño original.

Este modelo contará con un motor único de 150 kW de potencia (201 caballos de fuerza), y prometen que tendrá una autonomía de hasta 700 kilómetros, algo que hasta el momento nadie se ha atrevido a prometer.

View this post on Instagram

VW I.D. BUZZ Concept! @arabayadair Volkswagen’in elektrikli I.D ailesinin ikinci üyesi olarak karşımıza çıkan Buzz, ilk kez 50’li yıllarda satışa sunulan modelin genlerini günümüze taşıyan bir tasarımla dikkatleri üzerine çekti. Tıpkı birinci jenerasyonda olduğu gibi iki farklı gövde rengiyle kombin edilen I.D Buzz’da ön tarafta daha oval olarak tasarlanan yapı arka tarafta tamamen kutu formuna kavuşuyor. Volkswagen, I.D Buzz’da 22 inçboyutunda jantlara ve LED teknolojisine sahip modern ışıklandırmalara yer veriyor. Markanın MEB(modüler elektrik sürüş kiti) platformunun uzunlaştırılmış versiyonu üzerine şekillenen modelde 3.300 mm‘lik aks mesafesi sunuluyor. Kokpitinde taşınabilir tablet ekranı bulunan Buzz’da, teknolojik head-up display ekranı sürüşe keyif katan donanımlardan. Önde ve arkada olmak üzere iki adet bagaja sahip olan I.D Buzz’da diğer MEB platformlarında olduğu gibi batarya ve elektrik motoru aracın tabanında konumlandırılıyor. Dört tekerlekten çekiş desteğine sahip modelin şarj ve performans değerleriyse gerçekten etkileyici. Volkswagen, hızlı şarj desteğinin bulunduğu I.D Buzz’ın yarım saatlik bir şarjla yüzde 80 doluluğa erişebileceğini belirtirken menzil değerinin kullanım şartlarına göre 435 ile 600 km aralığında olduğunu açıkladı. 0’dan 100’e yaklaşık beş saniyede erişen, maksimum sürati saatte 160 km olan I.D Buzz’ın maksimum güç değeriyse 369 beygir. Volkswagen’in otonom sürüş teknolojisiyle donatacağı Buzz, grubun yeni araç hizmeti MOIA desteğiyle 2020 yılında yollarda olacak. Volkswagen’in tamamen otonom sürüş verdiği tarih ise 2025. #vw #idbuzz #buzz #vwidbuzz #electric #future #concept #design #exterior #interior

A post shared by Cars and More ! (@arabayadair) on

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy